Kina pozostają zamknięte co najmniej do połowy lutego, ale na dwa ostatnie tygodnie tego miesiąca wciąż w zapowiedziach jest kilka ciekawych filmów – wrzucam je do tego zestawienia, ale nie mam większych nadziei, że uda nam się je obejrzeć. Bardzo prawdopodobne jest, że w lutym kina się nie otworzą. Za to w zapowiedzi jest kilka ciekawych tytułów ze streamingów, szczególnie z Netfliksa. Choć cała lista, niestety, nie wygląda szczególnie imponująco. Ale wciąż możemy mieć nadzieję, że na platformy wpadnie coś niespodziewanego.
Malcolm i Marie, reż. Sam Levinson, 5.02, Netflix
Melodramat rozpisany na dwójkę aktorów – Zendayę i Johna Davida Washingtona. Film opowiada o jednym wieczorze z ich życia, kiedy ich związek zostaje wystawiony na próbę. Za reżyserię odpowiada jeden z najbardziej obiecujących twórców młodego pokolenia, autor „Assassination Nation” i serialu „Euforia”.
Nowiny ze świata, reż. Paul Greengrass, 10.02, Netflix
Pierwszy western od mistrza inteligentnego kina akcji, Paula Greengrassa. W głównej roli zobaczymy Toma Hankesa, który przemierza równiny Teksasu, by zawieźć sierotę do jej nowego domu. Po drodze niesie nowiny ze świata – z dopiero co zakończonej wojny secesyjnej, w której brał udział.
Music, reż. Sia, 12.02, VOD
Debiut popularnej piosenkarki, która stworzyła film przypominający concept album. Na film złożo się 12 nowych piosenek artystki, które będą stanowić ilustrację dla historii młodej kobiety, która musi nawiązać kontakt ze swoją niepełnosprawną umysłowo siostrą po tym, jak ich matka umiera.
Judas and the Black Messiah, reż, Shaka King, 12.02, US VOD
Historia przewodniczącego Czarnych Panter – Freda Hamptona, opowiedziana z punktu widzenia czarnoskórego informatora FBI, który infiltrował to środowisko. W rolach głównych dwóch najzdolniejszych afroamerykańskich aktorów młodego pokolenia: Lakeith Stanfield i Daniel Kaluuya.
O wszystko zadbam, reż. J Blakeson, 19.02, Netflix
Thriller podszyty humorem o pewnej bezwzględnej prawniczce, która nagina przepisy, by zgarniać oszczędności starszych ludzi. Nie wie, że jej kolejna ofiara nie jest tym, za kogo jest brana.
Co w duszy gra, reż. Pete Docter, Kemp Powers, 19.02, kino
Nie zdziwię się, jeżeli właśnie ten film uplasuje się w samym topie najlepszych filmów tego roku. W końcu podpisał go najlepszy twórca pełnometrażowych animacji, autor „Potworów i spółka”, „Odlotu” i „W głowie się nie mieści” – Pete Docter. Jeśli film o duszach zmarłych ludzi (jakże śmiały pomysł!) choć zbliży się do poziomu jego poprzednich projektów, to będziemy mieli do czynienia z prawdziwym filmowym wydarzeniem!
Jeszcze jest czas, reż. Viggo Mortensen, 19.02, kino
Reżyserski debiut Viggo Mortensena, który opowiada poruszającą historię relacji syna i ojca, których wydaje się dzielić wszystko – ojciec jest zadeklarowanych konserwatystą, natomiast syn homoseksualistą.
Obiecująca. Młoda. Kobieta, reż. Emerald Fennell, 26.02, kino
Jeden z najgłośniejszych tytułów oscarowego sezonu, który rozpalił amerykańską krytykę do czerwoności już podczas festiwalu Sundance. Carey Mulligan wciela się w kobietę, która specjalnie daje uwieść się mężczyznom, by następnie krwawo odpłacić im za seksizm i próby gwałtu.
The United States vs. Billie Holiday, reż. Lee Daniels, 26.02, US VOD
Opowieść o jednej z najsławniejszych amerykańskich piosenkarek jazzowych. Akcja koncentruje się na dochodzeniu, jakie było prowadzone w biurze FBI do spraw narkotyków przeciwko artystce. Problem w tym, że sprawę przeciwko Holiday prowadzi agent, z którym gwiazda ma romans.
Kajko i Kokosz, 28.02, Netflix
Serial będący animowaną adaptacją słynnego polskiego komiksu. Przygody Kajko i Kokosza zostaną przeniesione na ekran w zgodzie z kreską komiksu. To netfliksowy produkt przygotowany na rynek międzynarodowy.
Komentarze (1)
Jeszcze 11 lutego jest polska komedia Miłość do kwadratu na Netflixie i na Playerze od 1 lutego Listy do M 4.