5 wydarzeń 10. Script Fiesty, których nie możesz przegapić

Już w czwartek, 31.03, rusza 10., jubileuszowa, edycja festiwalu scenarzystów Script Fiesta. W programie warszawskiej imprezy roi się od ciekawych punktów, ale ja wybrałem 5, które jawią się wyjątkowo atrakcyjnie.

Masterclass Jima Uhlsa

Chcesz poznać tajniki scenarzysty „Podziemnego kręgu”? To nie może cię zabraknąć na tym wyjątkowym wydarzeniu. Jim Uhls opowie o tajnikach zawodu zaraz po projekcji swojego kultowego filmu.

Praca nad scenariuszem z debiutantem

Jak napisać scenariusz filmu, by dostać nominację do Oscara? Jak sprawować opiekę, by student wypłynął na szerokie wody? O tym wszystkim opowie wracający prosto z Los Angeles Tadeusz Łysiak, który za swoją krótkometrażową „Sukienkę” zdobył nominację do Oscara. W spotkaniu weźmie udział również jego opiekun, Maciej Ślesicki i Wojciech Saramonowicz.

W rytmie scenariusza filmu

„Inni ludzie” to jeden z najciekawszych filmów bieżącego sezonu. To także jeden z najambitniejszym scenariopisarskich projektów ostatnich lat. Jak Aleksandra Terpińska poradziła sobie z trudnym tekstem Doroty Masłowskiego? O tym dowiecie się ze spotkania z reżyserką.

Twórcze pisanie scenariuszy. Warsztaty kreatywne z Mateuszem Pacewiczem

Mateusz Pacewicz to jeden z najciekawszych scenarzystów, odpowiedzialny za teksty do takich filmów jak „Boże Ciało” czy „Sala samobójców. Hejter”. Nie ma lepszego adresu, by poznać najnowsze trendy scenariopisarskie.

Jak zacząć pracę w serialu, jak pracować przy nim i kiedy z niego odejść?

Webinarium Gildii Scenarzystów Polskich dostępne na platformie Think Film. Gościnią spotkania będzie czołowa serialowa scenariopisarka, czyli polska królowa seriali – Ilona Łepkowska.